Star Trek: PaladinStar Trek: Paladin byl naposledy aktualizován 25. srpna 2004 v 17:21.

Dámy a pánové vítejte na mých stránkách. Možná jste už někdy slyšeli o seriálu STAR TREK. Pokud ne tak si laskavě doplňte vzdělání.
Jestli jste ke Star Treku alespoň přičichli tak určitě víte že celá legenda je složena z pěti seriálů a deseti filmů.

Ve vzdálené budoucnosti, přibližně ve 23. až 24. století, existuje vesmírná organizace zvaná Spojená Federace Planet. V prvním ze čtyř ze seriálů sledujeme dění na vesmírné lodi Enterprise která je pod velením kapitána Jamese Tiberia Kirka. Enterpise zkoumá úsek vesmíru později známý jako kvadrant Alfa a zažívá v něm nejrůznější dobrodružství. Jimi zažívaná dobrodružství budou postavami z pozdějších seriálů brána jako historický fakt. Sám kapitán Kirk bude považován za jednoho z největších kapitánů Hvězdné Flotily, což je organizace mající za úkol chránit veškerý život ve Spojené Federaci Planet.

Děj druhého seriálu se odehrává taktéž na palubě kosmické lodi Enterprise, ovšem o osmdesát let později. Tato loď je již pátou Enterpise nesoucí slavné jméno. Pod velením kapitána Jeana-Luca Picarda prožívá nová posádka dobrodružství která si v ničem nezadají se starou posádkou.

Dalším členem rodiny Star Treku je seriál odehrávající se převážně na bývalé Kardassianské těžební stanici. Někteří fanoušci tvrdí že Hluboký Vesmír 9 není tak dobrým seriálem jako ostatní, avšak kapitán Benjamin Lafayette Sisko je všechny vyvádí z omylu. Jeho zážitky se možná nepoutají k vesmírné lodi avšak on i jeho podřízení si právem zaslouží místo v síni slávy pana Roddenberryho.

Šedesát tisíc světelných let od domova. Takový je ve stručnosti děj předposledního seriálu. Opět se ocitáme na vesmírné lodi, tentokrát je to Voyager pod velením statečné kapitánky Kathryn Janewayové. Kapitán Janewayová se snaží seč může dostat svou loď i posádku domů v jednom kuse přez neprobádaný a notně nepřátelský kvadrant galaxie. Kvadrant Delta je místo ke kterému ostatní seriály jenom přičichly nebo se o něm zmínily. V tomto bohem zapomenutém koutu galaxie, dalo by se říci takovém Star Trekovském divokém západě, je mnoho zla. Sídlo Borgů, nepřátelští lovci, gigantické viry, časové anomálie, to jen část toho s čím se musí posádka lodi Voyager potýkat na své cestě k domovu.

Poslední seriál, který by měl být vlastně prvním, se opět točí kolem lodi nesoucí jméno Enterprise. Tentokráte je to ovšem ta první Enterprise. Pokud se mé informační zdroje nepletou jedná se o čtvrté pozemské plavidlo s tímto jménem. Bitevní loď Jeho veličenstva, letadlová loď námořnictva Spojených států, raketoplán NASA a loď Hvězdné Flotily. Kapitán Johnatan Archer vede svou posádku s odvahou tam kam se ještě nikdy žádný člověk nevydal. Tito vesmírní průkopníci budou první tam kde generace po nich jdoucí budou jako doma.

A nyní bych Vám rád představil svůj seriál. Tak trochu se podobá ději seriálu Voyager, posádka ztracená na neznámém místě se snaží dostat domů. Prototip nové válečné lodi třídy Paladin se vydává na svou první plavbu pod vedením kapitána Iana Leonarda McCoye. Bohužel je loď cestou zatažena do časoprostorové poruchy a je vržena sto milionů let do minulosti kvadrantu Alfa. Stejné místo, ale jiná doba, na matičce Zemi vládnou dinosauři, Vulkán je obydlen prvoky a Borgové se ještě plazí v bahně evoluce. Otázka zní: podaří se kapitánu McCoyovi vrátit svou loď i posádku zpět do přítomnosti?

Doufám že se vám můj vlastní seriál bude líbit.
Příjemnou zábavu Vám přeje:
k o r o kPokud Vás moje stránky zaujaly a chcete o jejich existenci dát vědět ostatnímu světu, můžete na své stránky umístit tuto ikonu:
Star Trek: Paladin
S náseldujícím kódem:
<a href="http://www.sweb.cz/paladin.web">
<img src="http://www.sweb.cz/paladin.web/paladin_website_data/images/paladin_images_iconwwwswebczpaladinweb_002.gif"
width="88" height="31" border="0" alt="Star Trek: Paladin"></a>