Na předchozí stránku
Star Trek: Paladin - Svět - Hvězdná Flotila Federace - Lví armáda
Stanovy a nařízení Lví armády

Lví armáda. Jinými slovy armádní skupina "Omega" (W) je jedinou čistě bojovu jednotkou ve Hvězdné Flotile. Když se po skončení Huredské války Federace vzpamatovávala z utžených ran a obnovovala svůj svět na velitelství flotily se objevil muž s geniálním nápadem. Jmenoval se Samuel Becker, byl nově jmenovaný do hodnosti admirála a na velitelství Hvězdné Flotily byl necelý týden. Jeho myšlenka spočívala v tom sestavit skupinu elitních lodí se speciálně vycvičenými posádkami. Technologie lodí měla být založena na nejsilnějším zdroji energie, molekule Omega, odtud také označení sestaveného bojového útvaru.

"...silní a rychlí budou směřovat napříč hvězdami ke slávě a vítězství!"
Admirál Samuel Becker

Pro Lví armádadu začala Flotila vyvíjet nový typ válečné lodi. Třída Paladin v sobě spojovala zkušenosti Federálních inženýrů a nově získané technologie. Unital, extrémně pevný kov, byl použit na trup a vnitřní kostru lodi. Částice omega dodávala energii a byla základem zbraňové technologie. Slovo "naquada" pochází z damočtiny a znamená "hrubá síla" a právě proto že lodě třídy Paladin nebyly stavěny na nic jiného než na válku říká se jejich systémům založených na Omeze "Naquadové".
Admirál Becker je také zakladatelem ideologie Lví armády. Všichni příslušnící této elitní bojové jednotky jsou cvičeni v různých způsobech boje. Protže je Lví armáda rozdělena na vesmírnou a pozemní složku jsou její příslušníci cvičeni v boji muže proti muži a taktice a strategii jak ve dvourozměrném (bojiště na planetách nebo na vesmírných instalacích) trojrozměrném (vesmírný prostor) prostoru. Už na začátku výcviku je jim do mysli vštěpována schopnost odolávat fyzické a psychické bolesti a mučení.

Nyní konktrétní ukázka postupu Lví armády během boje.

Bitva.

V imaginárním scénáři podniknou Borgové nájezd do prostoru Federace a velitelství rozhodne postavit jim do cesty Lví armádu. Podle latinského přísloví "Divide et impera" (Rozděl a panuj) tři z jedenácti lodí Lví armády obletí obloukem nepřítele aby mohli vpadnout útočníkům do zad. Zatímco osm lodí hlavního svazu čelí nepříteli přímo a čeká na boj zbývající tři lodě letí vysokým warpem do nepřátelského týla. krátce před vypuknutím bitvy začne oněch osm lodí ostřelovat nepřítele dalekonostnými naquadovými torpédy aby co nejvíce oslabili nepřátelské řady a zminimalizovali tak vlastní ztráty. Jakmile se boj rozhoří naplno do bitvy se zapojí i tři zbývající lodě a projedou řadami nepřátel jako horký nůž máslem. Tím je útočící flotila rozdělena a v případě Borgů ztrácí výhodu převahy. Pak je postup jednoduchý: rozpadlé řady nepřátel, jsou systematicky likvidovány Lví armádou.

Během boje se silnějším nepřítelem jakým Borgové jsou se také uplatňuje taktika udeř a uteč, i když ve zmenšené míře. Protože průměrná loď Lví armády je mnohem mánévrovatelnější a v podsvětelných rychlostech rychlejší než například lodě třídy Akira nemusí být na nepřítele použito tak velké množství. Čímž pádem může relativně malá přepadová skupina o dvou až pěti lodích způsobit nepříteli velice vážné ztráty. Díky této výhodě se může flotila Lví armády rozdělit a udeřit na několika místech najednou.

Lví armáda je také bez větších potíží schopna bojovat proti mnohonásobné přesile, jakým jsou například nepřátelská bojová uskupení, nebo flotily. Jsou-li lodě Lví armády dobře rozmístěny, informovány a připraveny nemusí v případě války dojít k nasazení Hvězdné Flotily. Útočící nepřátelé budou zničeni dlouho před tím než se jim podaří dosáhnout hranic Federace.

Plavidla armádní skupiny Omega se také perfektně hodí pro likvidaci nepřátel ještě v suchém doku. V případě války můžou být plavidla Lví armády poslána na nepřátelské území aby zlikvidovala nepřátelskou flotilu dříve než bude schopna udeřit. Díky strategickým zbraním hromadného ničení jakým jsou zbraně "Zmetek" může být válka zažehnána během několika hodin. Ovšem tento příklad je krajní řešení, bomby "Zmetek" mají schopnost vyhladit celou civilizaci. Málokdy se stává že jsou nepřátelské loděnice ve volném vesmíru.

Určení jednotlivých lodí Lví armády:
 • U.S.S. PALADIN NX-80000
   Vlajková loď.
   Velitel: Ian Leonard McCoy
   Kódové označení: Lev 1
 • U.S.S. ARES NCC-80001
   Bojová loď.
   Velitel: Jane Pollocková
   Kódové označení: Lev 2
 • U.S.S. IAMATO NCC-80002
   Bojová loď.
   Velitel: Soval
   Kódové označení: Lev 3
 • U.S.S. NEVADA NCC-80003
   Bojová loď.
   Velitel: Teldarus
   Kódové označení: Lev 4
 • U.S.S. CONQUEROR NCC-80004
   Bojová/zásobovací loď.
   Velitel: Neyman Naranek
   Kódové označení: Lev 5
 • U.S.S. HERETIC NCC-80005
   Bojová loď.
   Velitel: Johnatan Langley
   Kódové označení: Lev 6
 • U.S.S. GALE NCC-80006
   Bojová/monitorovací loď.
   Velitel: T'Rul
   Kódové označení: Lev 7
 • U.S.S. GUERRIERO NCC-80007
   Bojová loď.
   Velitel: William Emeret Marcus
   Kódové označení: Lev 8
 • U.S.S. ARIZONA NCC-80008
   Bojová loď.
   Velitel: Willard Phull
   Kódové označení: Lev 9
 • U.S.S. ERIDANI NCC-80009
   Bojová loď.
   Velitel: Alex Rikerová
   Kódové označení: Lev 10
 • U.S.S. MARTOK NCC-80010
   Bojová loď převážející pěchotu.
   Velitel: Michal Toman
   Kódové označení: Lev 11
 • Jako každá armáda potřebuje i elita Hvězdné Flotily někde odpočívat a trénovat, potřebuje zásoby a místa pro opravy svých lodí.

  Stanice 636
  Kódové označení: "Doupě"
  Zodpovědný velitel: admirál James Laroy
  Posádka: 3000 příslušníků Lví armády plus 1000 civilistů
  Umístění: planetární systém Deneb
  Určení: hlavní sídlo Lví armády

  Stanice Charibda
  Kódové označení: "Vosí hnízdo"
  Zodpovědný velitel: generál Worf
  Posádka: 2000 příslušníků lví armády a rekruti
  Umístění: poblíž kvasaru Charibda
  Určení: vycvikové středisko pěchoty Lví armády

  Muniční sklad Lví armády
  Kódové označení: "Utumno"
  Zodpovědný velitel: komandér Krozec Nears
  Posádka: 500 příslušníků Lví armády
  Umístění: přísně tajné
  Určení: muniční sklad Lví armády

  Konstrukční středisko Lví armády
  Kódové označení: není
  Zodpovědný velitel: kapitán Wesley Crusher
  Posádka: 2500 příslušníků Lví armády a 1500 civilistů
  Umístění: planetární systém Rectau
  Určení: konstrukční středisko pro Lví armádu

  Loděnice Lví armády
  Kódové označení: není
  Zodpovědný velitel: Velení Hvězdné Flotily
  Posádka: 6700 příslušníků Hvězdné Flotily 2000 příslušníků Lví armády a 5000 civilistů
  Umístění: Argyle Planitia, Mars
  Určení: loděnice Lví armády


  Ve Lví armádě slouží celkem 18800 můžů a žen ve vesmírných složkách a 24200 můžů a žen v pěchotních složkách.